ABD’li Popüler Borsada Para Yatırma-Çekme İşlemlerinde Aksaklık: Sorun Çözüldü Mü?

ABD’li popüler kripto para borsası Kraken’de, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve ERC-20 ağlarını içeren tüm tokenların çekme ve yatırma işlemlerinde gecikmeler yaşandı.

Kraken’de gün içerisinde yaşanan ağ geçidi sorunları nedeniyle BTC, ETH ve ERC-20 ağlarını içeren tüm tokenlarda yatırma ve çekme işlemleri sırasında gecikmeler meydana geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan borsa, kısa bir süre içerisinde yayınladığı bir bilgilendirme mesajı ile sorunların araştırıldığını ve mümkün olan en kısa süre içerisinde çözüme ulaştırılacağını belirtti.

Yayınladığı bir sonraki güncelleme ile birlikte mevcut durumda sorunları giderdiklerini ve süreci izlemeye devam edeceklerini ifade eden Kraken, teknik sorun hakkında detaylı bir açıklamada bulunmadı.

Borsa ayrıca yaptığı bir diğer bildirimde, yapılacak bir bakım nedeniyle Kraken Vadeli İşlemler platformunun TSİ 6 Haziran 13.30 itibariyle 10 dakikalığına kullanılamaz hale geleceğini açıkladı. Açıklamalara göre bakım tamamlandıktan ve tüm kontroller sağlandıktan sonra platform kısa bir süreliğine yalnıza “post-only” emirleri destekleyecek.

Tag'ler: Kraken