Nasıl Kullanılır?

KoinB'nin nasıl kullanılıcağı ile ilgili merak ettikleriniz...

Koin Bülteni 2017 yılından beri sürdürdüğü yayın hayatına artık web3 entegrasyonlarını dahil ettiği platformu ile yeni bir soluk getiriyor. Metamask ve DeFi cüzdanları ile üye olduğunuz platform üzerinde okudukça, yorum yaptıkça, içerik oluşturdukça ve oynadıkça kazanabilirsiniz.

Bu içerikte:

  • Nasıl üye olunur?
  • Nasıl KoinB kazanılır?
  • Nasıl içerik oluşturulur?

gibi başlıklara değineceğiz.

Nasıl üye olunur?

Platforma üye olmak için yapmanız gereken tek şey "Connet Wallet" butonu üzerinden bir DeFi cüzdan bağlantısı gerçekleştirmeniz. 

Bir MetaMask cüzdanınız bulunmuyorsa öncelikle nasıl kurulacağına göz atalım.

MetaMask cüzdanı birçok tarayıcıda çalışmaktadır. Google Chrome, Firefox, Edge ve Brave gibi tarayıcılar üzerinden kurulum gerçekleştirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu örneğimizde Google Chrome üzerinden kurulum gerçekleştireceğiz.

Öncelikle Chrome'un Web Mağazasına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Açılan ekrandan eklentiyi Chrome'a kurduktan sonra, tarayıcının üst kısmında bulunan eklentiler bölümünde logosu belirecektir. Bu logoya tıkladıktan sonra kurulum işlemine başlayabilirsiniz.

"Başlarken" butonuna basarak kurulumun bir sonraki aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada sizi iki farklı opsiyon karşılayacak, daha önceden bir cüzdanınız var ise onu MetaMask'e ekleyebileceğiniz gibi yeni bir tane de oluşturabilirsiniz. Yeni bir cüzdan oluşturacağınız için bu aşamada "Cüzdan oluştur" butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Sizden talep ettiği izinler kısmında dilediğiniz seçimleri yaptıktan sonra açılan parola oluşturma ekranından, cüzdanınıza mevcut tarayıcınız üzerinden erişirken soracağı parolayı belirlemeniz gereken aşama ile karşılacaksınız. Burada kendinize bir parola belirleyerek ilerleyebilirsiniz.

Parola belirleme işleminden sonra MetaMask, kurulumunu yaptığınız cüzdana şifresini unutmanız ya da başka bir yere cüzdanınızı kurabilmeniz için kurtarma kelimeleri oluşturacak. Bu kurtarma kelimelerini dilediğiniz yerde saklayabilirsiniz. Bu kelimeler dışında cüzdanınızın sahipliğinizi kanıtlayamazsınız. Bu sebeple bu kelimeleri özenle saklamanız ve erişebilir olmanız gerekmektedir.


Kurtarma kelimelerini görme seçeneğini tıkladıktan sonra, MetaMask kelimelere erişiminizi onaylamak için size bir test uygulayacaktır. Bu aşamada indirdiğiniz kelimeleri karşınıza karışık olarak verildiği alandan doğru sıra seçerek onaylama aşamasını tamamlayabilirsiniz.

Sonrasında ise artık bir MetaMask cüzdanına sahip olacaksınız. Tüm kripto para işlemlerinizi, Koin Bülteni Web3'e olan erişiminizi ve merkeziyetsiz uygulamalar ile ilgili süreçlerinizi bu cüzdan ile gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl KoinB kazanırım?

Yorumlar

0x...1EB6

daha detayli olmasini bekliyoruz

0x...1EB6

21.04.2023 00:18

masoo

Eger vermeyecekseniz sizin için bir help çalismasi yapabilirim. Gönüllü olarak...

masoo

18.04.2023 13:08

masoo

Daha detayli bir bilgi verecek misiniz?

masoo

18.04.2023 13:04

masoo

Açiklayici ve bilgilendirici olmus tesekkür ederiz.

masoo

18.04.2023 11:09

xsaberx

Güzel içerik ellerinize saglik!

xsaberx

18.04.2023 09:12