Binance CEO’su Açıkladı: Afrika Ülkesindeki Dolandırıcı Kuruluşa İhtarname Gönderildi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Nijerya’da Binance’i taklit eden bir borsaya faaliyetlerini durdurmaları yönünde ihtarname gönderdiklerini duyurdu.

Binance CEO’su CZ 18 Haziran tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Binance’in Nijerya’da faaliyet gösteren “Binance Nigeria Limited” isimli dolandırıcı kuruluş hakkında operasyonlarını durdurmaları için ihtarname gönderdiklerini bildirdi.

Binance, “Binance Nigeria Limited” adlı dolandırıcı kuruluşa durdurma ihtarı çekti. Haberlerde okuduğunuz her şeye inanmayın.

CZ’nin konu hakkındaki paylaşımı Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance Nigeria’nın ülkede kayıtlı olmadığını ve yasa dışı faaliyet yürüttüğünü belirten uyarısından kısa bir süre sonra geldi.

Binance yetkilileri Nijerya regülatörü tarafından gelen duyurunun ardından yaptıkları açıklamada, borsanın “Binance” markasıyla herhangi bir bağı olmadığını belirtmiş ve konuya açıklık getirilmesini talep etmişti.

Öte yandan bazı haber ajanslarının Binance Nigeria’nın bir Binance taklidi olduğu bilgisini okuyucularından gizleyerek gelişmeyi Binance haberi olarak lanse etmesi üzerine piyasada çeşitli spekülasyonlar doğdu.

CEO CZ konu hakkında, kullanıcıları haberlerde okudukları her şeye inanmamalarını söyleyerek uyarırken haber ajanslarını da eleştirdi.

Yorumlar

0x...447F

Binance yi etkilemez diye düsünüyorum

0x...447F

19.06.2023 13:12