Binance’in Listelediği Altcoin’de Balina Hareketliliği: Milyonlarca Dolarlık Transfer!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Pendle’ı (PENDLE) listelemesinden kısa bir süre önce üç balinanın borsaya milyonlarca dolar değerinde token aktardığı tespit edildi.

On-chain analitik platformu Lookonchain 3 Temmuz tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Binance’in PENDLE’ı listelemesinden kısa bir süre önce üç balinanın borsaya 6,5 milyon dolar değerinde 5,6 milyon adet PENDLE transfer ettiğini belirtti.

Balinalardan birinin Asya merkezli finansal hizmet şirketi Hashkey olduğu tespit edilirken diğer iki balina anonim olarak kalmaya devam etti. Hashkey, 6,5 milyon dolarlık toplam transferin 2,8 milyon dolarlık kısmından sorumlu oldu.

Adet başına maliyeti 0,04 dolar olan Hashkey’in listelemeden kısa bir süre sonra PENDLE’ın 1 dolar seviyesine ulaşmasıyla birlikte güncel karının %2.395’in üzerinde olduğu görüldü. Hashkey’in yanı sıra “0x5542” cüzdanına ait balinanın da 0,06 dolar gibi çok düşük maliyetle PENDLE yatırımı yapması dikkat çekti.

Öte yandan “0xa9E9” cüzdanının sahibi olan üçüncü balinanın varlıklarını Vesting Distribütör cüzdanından aldığı vurgulandı. Üçüncü balinanın ön satış yatırımcısı olabileceği ihtimal dahilinde değerlendirildi.

Kripto para sektöründe borsalara yapılan transferler genelde satış amacı taşıdığından dolayı balinaların varlıklarını alım-satımın açılmasının hemen ardından satmış olabileceği düşünülüyor.

Binance gün içerisinde PENDLE’ın Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve TrueUSD (TUSD) paritelerinde ticarete açacağını duyurmuştu.

Tag'ler: Altcoin Binance

Yorumlar

0x...6476

Boyle firsatlari onceden ogrenmek onemli tesekkurler

0x...6476

04.07.2023 01:13