Blackrock CEO’su ETF Başvurusu Sonrası İlk Kez Konuştu: Bitcoin Devrim Yaratacak!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin’in (BTC) finansal devrim yaratabileceğini söyledi.

Blackrock CEO'su Larry Fink 5 Temmuz Çarşamba günü Fox Business’a verdiği bir demeçte, Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran ifadelerde bulundu. Bitcoin’in yatırım açısından uluslararası bir alternatif olduğunu belirten Fink, aynı zamanda altını dijitalleştirme gücüne sahip olduğunu vurguladı.

Konuşmasının devamında BlackRock tarafından haziran ayının başında yapılan spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuna değinen CEO, düzenleyici kurumlarla yakın temasta olduklarını ifade etti. ETF konusunda iyi bir geçmişe sahip olduklarını hatırlatan Fink, spot Bitcoin ETF’i için pozitif tavrını korudu.

Bitcoin adımlarının arkasında, kripto para endüstrisini daha demokratik ve işlevli hale getirmeyi amaçladıklarını belirtirken açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

"Kripto ile yapmaya çalıştığımız şey, onu daha demokratik hale getirmek ve yatırımcılar için çok daha ucuz hale getirmek. Şu anda kripto için alış-satış aralığı çok açık. Getirilerin çoğunu aşındırıyor. Düzenleyicilerimizin bu başvurulara kriptoyu demokratikleştirmenin bir yolu olarak bakmasını umuyoruz."

Elinde kişisel olarak Bitcoin bulundurmadığını söylemekten çekinmeyen CEO, yine de bu teknolojinin altını dijitalleştirebilecek kabiliyete sahip olduğunu öne çıkardı. CEO ayrıca Bitcoin’i enflasyona karşı yatırımcıları koruyabilecek bir enstrüman olarak nitelerken finansal devrim yaratabileceğini söyledi:

"Menkul kıymetlerin daha fazla tokenlaştırılmasını sağlayabilirsek Bitcoin’in finans devrimi yaratabileceğine inanıyoruz. Açık olalım, Bitcoin uluslararası bir varlıktır ve enflasyona karşı koruma amaçlı altına yatırım yapmak gibi bir işlev görebilir. Bitcoin, herhangi bir para birimine dayalı değildir ve bu nedenle insanların alternatif olarak yatırım yapabileceği bir varlığı temsil edebilir."

BlackRock geçtiğimiz günlerde SEC’nin spot Bitcoin ETF başvurularını yetersiz bulmasının ardından dosyalamasında güncellemeye giderek tekrardan başvuruda bulunmuştu.

Tag'ler: Bitcoin