Coinbase Yöneticisi Sahibi Tarafından Unutulmuş 320 Bin Dolarlık Altcoin Buldu!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in yöneticisi Conor Grogan, sahipsiz fonlara ait yaptığı araştırma sonucunda yüz binlerce dolarlık bir liste sundu.

Conor Grogan tarafından başıboş kullanıcı varlıkları hakkında yakın tarihte yapılan bir sosyal medya paylaşımı dikkat çekti. Yaptığı araştırmalar sonucunda fonların varlığından bile haberi olmayan onlarca kullanıcıya ait yüz binlerce dolar Ethereum Classic (ETC) bulduğunu belirtti.

Grogan, bu fonların 2016 yılında yaşanan Ethereum (ETH) çatallanması (hard fork) sonucunda ortaya çıkan Etherecum Classic bakiyelerinden oluştuğunu belirtirken kullanıcıların çoğunun bu durumun farkında bile olmadığını kaydetti.

Grogan, ETC bakiyelerine dokunmamış hesapların bir listesini incelediğini ve cüzdanlarında 250.000 doların üzerinde token bulunan toplamda 20 adres keşfettiğini belirtti.

Ağ üzerinde fonunuz olduğunu unutmak (ya da airdrop’ları takip etmemek) yaygın bir durumdur. Daha önce insanlar için 6 sıfırdan daha büyük varlıklar bulmuştum.

Bir kişiye ait 320 bin dolarlık ETC

Grogan’ın sunduğu listede en çok dikkat çeken noktalardan biri tek bir kullanıcıya ait 320 bin dolarlık ETC oldu. 2016 yılında yaşanan çatallanmada kullanıcının cüzdanına airdrop olarak gönderilen bu fonlara hiç el sürülmediğini belirten kurucu ortak, varlıkların sahibine de ulaştı.

Bu ulaşma sürecinin zorlu olduğunu itiraf eden Grogan, 2016 yılında KYC, etiketleme veya Ethereum Name Services (ENS) gibi kolaylıkların olmadığını ve kullanıcıların çoğunun takip edilemeyecek kadar anonim kaldığını öne çıkardı.

Yüz binlerce dolarlık varlığından bi haber kullanıcının Grogan’a verdiği tepki ise şaşkınlık dolu oldu:

Bunun var olduğunu bile bilmiyordum! Açıkçası ETC’yi duymuştum ama aynı adresin airdrop için geçerli olduğunun farkında değildim.

Justin Sun’a seslendi

Gönderisinin devamında TRON (TRX) kurucusu Justin Sun‘ın sahibi olduğu Poloniex kripto para borsasında el değmemiş ETC bakiyeli cüzdanlar bulduğunu belirten kurucu ortak, Sun’a çağrıda bulunarak kendisiyle iletişime geçmesini istedi.

Sun’ın kendisiyle iletişime geçmesi halinde tam listeyi paylaşacağını belirten Grogan’ın gönderiye ek olarak paylaştığı görselde yaklaşık 800 bin dolar değerindeki 40 bin ETC’lik bakiye dikkat çekti.

Tag'ler: Coinbase Altcoin