Gemini Kurucusundan DCG’ye 1,46 Milyar Dolarlık Son Teklif: Dava İçin Süre Tanıdı!

ABD merkezli kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortaklarından Cameron Winklevoss, Digital Currency Group’un (DCG) kurucusu Barry Silbert’a açık mektup göndererek nihai teklifini sundu.

Cameron Winklevoss yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde, kripto para piyasasının dev yatırımcısı DCG’nin CEO’su Barry Silbert’a seslenerek 1,46 milyar dolarlık borcunu ödemesini talep etti. Gönderisinde bu teklifi nihai ve en iyi teklif olarak nitelendiren Winklevoss, ödemenin yapılmaması halinde DCG ve Silbert’ı dava edeceğini vurguladı.

DCG cephesinin 6 Temmuz’a kadar teklife cevap vermesi ve kabul etmeleri durumunda 21 Temmuz’a kadar 275 milyon dolarlık ilk ödemeyi yapmaları gerekiyor. DCG’nin teklifi kabul etmemesi durumunda, Gemini tarafından dava sürecinin başlatılması bekleniyor.

"Bu teklif herkes için adil ve makuldür ve bir anlaşmayı desteklemesi gereken alacaklıların kabul edeceği zemini temsil etmektedir."

Gemini’nin alacaklı taleplerinin büyük çoğunluğunu Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve dolar oluşturuyor.

DCG son olarak geçtiğimiz mayıs ayında 630 milyon dolarlık ödemeyi kaçırarak gündeme gelmişti. Gecikmenin ardından arabuluculuk süreci için yapıcı bir yol seçen Gemini, DCG cephesinden beklediği yaklaşımı göremedi.

Yüz binlerce kullanıcı mağdur

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasında yaşanan kredi iflaslarından etkilenen Genesis, müşterilerin varlık çekim işlerini tamamen durdurmuş ve bu durum her iki taraf arasında ciddi bir gerginliğin başlangıcı olmuştu. Süreç içerisinde Silbert’ı dava etmekle tehdit eden Winklevoss, Gemini Earn programı kullanıcılarının mağduriyetini dile getirmekten çekinmemişti.

Geçtiğimiz süreçte olduğunu gibi Winklevoss, yakın tarihli bu açık mektubunda da Earn kullanıcılarının 1,2 milyar dolarlık alacağını öne çıkardı:

"Barry, bugün Genesis’in para çekme işlemlerini durdurmasının üzerinden 229 gün ve size en son açık mektup yazmamın üzerinden 174 gün geçti. Size bir hatırlatma olarak, DCG’nin sahibi olduğu ve kontrol ettiği bir şirket olan Genesis’te 1,2 milyardan fazla varlığı sıkışıp kalmış 232.000 Earn kullanıcısı adına yazıyorum."


Tag'ler: Gemini