Kripto Para Fonlarındaki Çıkış 8. Haftaya Ulaştı: Kurumsal İlgi Altcoinlerde!

Kripto para piyasasındaki kurumsal fonlardan 8. hafta üst üste çıkış görülürken kurumsal yatırımcıların altcoinlere yoğunlaşması dikkat çekti.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, kurumsal kripto para fonlarından çıkışların 8. haftaya uzandığı belirtildi. Verilere göre geçtiğimiz hafta 88 milyon dolar çıkış oldu ve toplam 8 haftalık fon çıkışı 417 milyon dolara ulaştı. Coinshares, bu çıkışların güncel para politikasından kaynaklandığını düşünüyor.

Ethereum’da Merge güncellemesinden beri en yüksek çıkış miktarı yaşandı. Geçtiğimiz hafta Ethereum’dan (ETH) yaklaşık 36 milyon dolar, Bitcoin’den (BTC) ise yaklaşık 52 milyon dolarlık fon çıktı. Short (kısa) Bitcoin fonunda ise 1,1 milyon dolarlık küçük bir çıkış görüldü.

Bitcoin ve Ethereum’dan bu denli yüksek miktarda çıkış yaşanırken altcoinlere olan ilgi dikkat çekti. Litecoin’de (LTC) 700 bin dolar, Solana’da (SOL) 300 bin dolar ve Ripple’da (XRP) 500 bin dolar para girişi gözlemlendi.

Verilerde, fon çıkışlarının genel olarak tek bir şirketten kaynaklandığı vurgulanırken çoğu çıkışın Kanada merkezli olduğu belirtildi.

Tag'ler: Bitcoin