Kripto Para Fonlarından 9. Haftada da Çıkış Sürerken Kurumsal İlgi 3 Altcoin Üzerinde!

Kripto para piyasasındaki kurumsal fonlardan 9. hafta üst üste çıkış görülürken kurumsalların altcoin ilgisi yine değişmedi.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, kurumsal kripto para fonlarından çıkışların üst üste 9. haftaya ulaştığı belirtildi. Verilere göre geçtiğimiz hafta 5,1 milyon dolar çıkış oldu ve toplam 8 haftalık fon çıkışı 422 milyon doları aştı.

Bir önceki haftaya oranla azalan para çıkışları önümüzdeki hafta için umut vadediyor. Son rapora göre Bitcoin’den yalnızca 500 bin dolar Ethereum’dan ise 5 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Bitcoin’den bir önceki hafta 52 milyon dolarlık çıkış yanmıştı.

Coinshares, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un Bitcoin ETF başvurusu ile birlikte hafta içerisinde Bitcoin’e fon girişi olduğunu bildirdi.

Altcoinler genelinde yaşanan düşüş kurumsal yatırımcıların ilgisini üzerine çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Ripple’a (XRP) 1,1 milyon dolar, Cardano’ya (ADA) 600 bin dolar ve Polygon’a (MATIC) 200 bin dolarlık para girişi gözlemlendi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance ve Coinbase’e açılan davalarda menkul kıymet olarak nitelendirilen MATIC ve ADA bu süreçte en çok değer kaybı yaşayan altcoinlerden olmuştu. Ripple’da SEC ile arasındaki davanın sonuçlanma ihtimali yaklaştıkça kurumsalların ilgisi de artıyor.

Ayrıca TRON’dan (TRX) 400 bin dolarlık fon çıkışı yaşandı. Toplam fon çıkışları en çok İsviçre ve İsveç‘ten kaynaklanırken Almanya‘da fonlara para girişi oldu.

Öte yandan FTX iflasından bu yana Blockchain hisse senetleri en büyük çıkışı gördü.