SEC Söylentileri Yayıldı: Bitcoin Başvurusu Yapan Şirketler ile Görüşülecek İddiası!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önümüzdeki hafta spot Bitcoin (BTC) ETF başvurusunda bulunan şirketler ile görüşeceği öne sürüldü.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas’ın refere ettiği “Bias Knox” takma adlı bir sosyal medya kullanıcısı 5 Temmuz tarihinde yayınladığı gönderide, önümüzdeki hafta SEC Ticaret ve Piyasalar biriminin spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulunan trilyon dolarlık yatırım şirketleri ile bir toplantı gerçekleştireceğini iddia etti.

Toplantıda muhtemelen ETF ayrıntılarının görüşüleceğini belirten Knox, koruma kurallarında değişiklik gerekeceği ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirerek gözetim anlaşmasına dair imada bulundu.

Öte yandan Knox, bu toplantıların tüm ETF başvuruları için rutin olarak uygulanan bir prosedür olduğunu ifade etti. Yine de toplantıdan bazı ipuçlarının sızmasını beklediğini dile getiren Knox, toplantı sonuçlarının pozitif veya negatif olması hakkında herhangi bir görüşü olmadığını söyledi.

"Başvuru sahipleri önümüzdeki hafta SEC Ticaret ve Piyasalar birimiyle bir araya gelecek. Bu, spot Bitcoin ETF’in potansiyeli hakkında bazı bilgiler sunması gerektiğini düşündürüyor. Benim görüşlerime göre güvenlik kurallarında bazı değişiklikler yapılması gerekebilir. Ücretler düştükçe borçlanma piyasaları, kaybedenler ve kazananları birbirinden ayırabilir."

SEC geçtiğimiz haftalarda kendisine yapılan spot Bitcoin ETF başvurularını açık ve kapsamlı bilgilendirme yapılmadığı gerekçesiyle yetersiz bulmuştu.

Tag'ler: SEC Bitcoin