Tanınan Analiste Göre Bitcoin Boğası Başladı: Henüz Başındayız!

Tanınmış analist Will Clemente, Bitcoin’in (BTC) mevcut durumunu işaret ederek yükselişin yeni başladığına dair bir tahminde bulundu.

Sosyal medya üzerinde yarım milyondan fazla takipçisi olan Will Clemente, Bitcoin hakkındaki açıklamasıyla dikkat çekti. Yakın tarihli bir gönderisinde “Henüz başındayız” ifadesine yer veren analist, Bitcoin için boğa sezonuna giriş aşamasında olduğumuzu grafik üzerinde belirtti.

Bir kripto paranın içsel değeri ve piyasa fiyatı arasındaki farkın hesaplanmasıyla ortaya çıkan “Market Value to Realized Value” (MVRV Z) verilerinden yararlanan analist fiyatın henüz ucuz olduğunu ima etti.

On-chain analiz firması Glassnode tarafından sunulan verileri alıntılayan Clemente, özellikle uzun vadeli yatırımcıları (LTH) temsil eden bir kırılım noktasını işaret etti. Clement’in paylaştığı grafiğe göre tarihsel olarak uzun vadeli yatırımcıların MVRV Z değeri “1”in üzerine çıktığında Bitcoin yükselişi başlıyor.

Ayrıca analist tarafından paylaşılan grafikte işaretli noktalarının geçmiş ayı sezonlarının bitişlerine denk gelmesi dikkat çeken nokta oldu. İçinde bulunduğumuz günlerde benzer bir tablo ortaya koyan LTH-MVRV verileri analistin yorumuna göre henüz yeni başlamış bir boğa sezonu anlamına geliyor.

CoinGecko verilerine göre son 1 hafta içerisinde %1,5 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 31.050 dolardan işlem görüyor.

Tag'ler: Bitcoin