Tether’den Bitcoin Hamlelerinin Ardından USDT İçin Gürcistan’da Yeni Yatırım

Tether (USDT), Gürcistan genelinde 600’den fazla noktada faaliyet gösteren ödeme hizmetleri şirketi CityPay.io’ya yatırım yaptı.

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı Tether, son zamanda yaptığı yatırıma bir yenisini daha ekledi. Şirket 31 Mayıs tarihinde resmi web sitesi üzerinden yayınladığı açıklamada, Gürcistan’da faaliyet gösteren ve aralarında mağazalar, oteller ve restoranlar da bulunan 600’den fazla noktada hizmet veren CityPay’e yatırım yaptığını duyurdu.

Yatırım kapsamında, kullanıcıların 600’den fazla ödeme noktasında Bitcoin (BTC) ve USDT’yi ödeme aracı olarak kullanabilecekleri belirtildi.

Gürcistan nüfusunun %2,89’unun kripto para sahibi olduğuna dikkat çekilirken ülkenin kripto para benimsemesinde pozitif tutuma sahip olduğunun altı çizildi.

Ayrıca şirketin dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’in ödeme iştiraki Binance Pay ile bağlantılı olduğu da hatırlatıldı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Gürcistan’daki ödeme endüstrisine daha fazla inovasyon ve verimlilik getirmek için CityPay ile çalışmaktan heyecan duyduklarını belirtti. Şirket, Tether’in daha ulaşılabilir ve erişilebilir bir finansal sistem oluşturma vizyonunu paylaşan şirketleri desteklemeye kendini adadığını ve CityPay’e yapılan bu yatırımın hedefleri kapsamında önemli bir adım olduğunu ifade etti.

CityPay CEO’su Eralp Hatipoğlu konu hakkında verdiği demeçte, Tether ile güçlerini birleştirmekten mutluluk duyduklarını ve bu ortaklıkla faaliyetlerini Gürcistan’da daha fazla alana yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Şirket geçtiğimiz haftalarda, aylık karının belirli bir kısmı ile düzenli olarak Bitcoin alacağını ve Uruguay’daki sürdürülebilir bir enerji şirketine yatırım yaptığını açıklamıştı.

Tag'ler: Stablecoin Tether